filokiralama

RCA Rent a Car | Sıkça Sorulan Sorular

Kiralama ile İlgili Kişi Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamaları Nedir?


  1. Minimum 1 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 22 yaşını doldurmuş kişiler;
  2. -Ekonomik Sınıfı Araçları
  3. Minimum 2 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 25 yaşını doldurmuş kişiler;
  4. -Orta Sınıf Araçları,
  5. Minimum 3 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 27 yaşını doldurmuş kişiler;
  6. -Lüks Sınıf Araçları.

Kiralama Süreleri ve Saat Farkı Uygulamaları Nedir?


Kiralamalarda en az kiralama süresi 24 saatir (1 Gündür). Araç kiralandığı anda 1 gün kullanım tutarı ile başlar. Farklı gün sayısı ile kiralama yapılıp (örnek 7 gün), araç daha erken iade edilmek istenirse (örnek 2 gün), fiyat 2 gün üzerinden hesaplanır. Ayrıca araç saat 09:00’da alındı ise 24 saat kullanım hakkı ile 1 (bir) gün kullanım hakkı vardır. İade ertesi gün saat 11:00’da yapılır ise 2. (ikinci) gün ücreti kiralama yapan kişi/kuruma fatura edilir.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar Nelerdir?


İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, KDV dahil değildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, Tek - Yön Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz - Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi tam dolu ve ya boş depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Fazla yakıt ile ilave edilen yakıt ise iade talebine istinaden işleme alınır. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

Tek Yönlü Kiralamar Nasıl Olur?


Aracın bir lokasyondan alınıp başka bir lokasyona bırakılması (30 km üstü durumlarda) aracın çıkış ofisine olan mesafesine istinaden alınan bir ücret söz konusudur ve bu drop ücreti olarak adlandırılmaktadır.

İlave Sürüdür Nedir?


Aracın, kiralayan şahıs dışındaki 1 kişinin ilave sürücü olma talebiyle birlikte sürücü belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Bu işlem ile ilave sürücü Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilebilinir. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Teslim Etme ve Teslim Alma Koşulları Nelerdir?


Rental Cars Ankara olarak Türkiye üzerinde bulunan ofislerimizden istenildiği taktider araçlarımız teslim alınıp teslim edilebilmektedir. Havalimanı vb. gibi noktalardan araç teslimi yapılabilir veya kullanım süresi bitmiş araçların tekrardan teslim alınması sağlanabilmektedir, bu konuyla ilgili görüşmeyi lütfen ofis veya ofislermizle gerçekleştirin.

Teslim Gecikirse Ne Olur?


Kiralama 24 saat esasına göre yapılır. Alış-bırakış saatlerinde 2 saati geçen farklarda ekstra 1 gün ücreti yansıtılır.

Ödeme Şekilleri Nasıl Olur?


Ödemeler nakit, banka havalesi, eft veya kredi kartı ile yapılabilir. Kiralama esnasında ödemenin nasıl yapılıdığından bağımsız olmak üzere; mutlaka kiralayana ait bir kredi kartı ve kiraladığı gruba göre aşağıdaki tutarlarda kullanılabilir bakiyesi bulunması gerekmektedir.

Bloke Bedelleri

  1. - Ekonomik Sınıf için 500 TL
  2. - Orta Sınıf için 1.500 TL
  3. - Lüks sınıf için 2.000 TL şeklinde uygulanacaktır.
* Ofis yetkilerimiz gerekli görüldüğü takdirde bloke tutarlarını arttırabilirler.

Kiralama Süresince Yazılan Trafik Cezaları Ne Olur?


Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Önemli Notlar


Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ve şirketimizin en kısa sürede aranması gerekmektedir.